Specialista – Marcel Žitník | Travel Akademie

Marcel Žitník

Váš specialista na Nepál a Indii

Více o mně

Zkušenosti v oblasti cestovního ruchu jsem získal v australských cestovních kancelářích. Od roku 2005 střídavě žiju v Indonésii a Austrálii. Indii jsem procestoval křížem krážem od čajových plantáží Darjeelingu až po nejkrásnější pláže na jihu země v Goa. Nejvíce mě ovšem uchvátil Nepál. V Himalájích jsem prošel většinu známých treků. Podíval jsem se i do oblasti do nedávna uzavřené okolnímu světu, a to do tibetského Horního Mustangu.

Marcel Žitník

Mé motto

„Na světě se mi líbí víceméně všude, ovšem Himaláje jsou jen jedny“.

Marcel Žitník

Reference na mě a na mé zájezdy

{

S dovolenou jsem byla moc spokojená. Nejvíc unešená jsem byla ze svého průvodce, který byl vždy milý, velmi ochotný a neuvěřitelně galantní. Itinerář byl sestavený tak, že jsem si stihla užít to hlavní z obou měst a zároveň si užila dostatek času na treku. Trasa treku byla nenáročná a nádhernými vyhlídkami. Oceňuji sestavení zájezdu na míru a vstřícné jednání. Ráda bych se brzy vypravila na nějaký další trek do Himalájí. Moc za vše děkuji.

– Kristýna

{

Za mě, spokojený jsem byl se vším. Nemám ani jednu výhradu. Jsem cestovatel, je to dané asi tím. Čím víc dobrodružnější, tím líp. Pokud by to byla třeba moje první dovolená v životě, a chtěl bych najít nějaké výhrady tak bych samozřejmě našel. Ale, nic nemám. Byl to životní zážitek a obrovská zkušenost. Je to okouzlující krajina a zajímavý svět. Fakt dík za tu možnost se tam podívat, poznat místní lidi, jídlo, kulturu, tebe, díky za tvůj přístup, za návštěvu v Kathmandu. Asha byl skvělý, to je týpek, člověk na správném místě. Dalo by se o tom vykládat fakt dlouho. Za mě stoprocentní spokojenost, myslím si že Petr na tom bude stejně. Měj hezký den.

– Jerguš

{

V souhrnu jsem velmi spokojen. Neměl jsem žádný větší očekávání, naopak z hlediska mustangu krajiny a tak to předčilo moje očekávání jak z pohledu treku , tak i fotografování, což byly ty hlavní cíle co jsem měl. Cesta Kathmandu-Pokhara-Jomsom, řekl bych nutné zlo, cesta jeepem do Jomsomu nic moc, ale na druhou stranu, to jen tak člověk nezažije a tím, že se to neopakovalo a bylo to na začátku, tak se to dá brát jako zpestření :-). S ubytováním v Kathmandu a Pokhaře jsem byl spokojeno jak s kvalitou, tak i servisem.

– Patrik

{

Celá cesta byla jako vždy připravena velmi podrobně a vše klapalo jak mělo. Přílet do Nepálu se opozdil asi o 2 hodiny, ale přesto na nás náš průvodce Hari trpělivě čekal. Ubytování v Káthmándú bylo výborné, druhý den nám připravil program na prohlídku města. Krásná krajina, milí lidé, sice náročné, ale úchvatné. Všechny informace co jsme od vás dostali jsme zužitkovali, ještě jednou děkujeme za průvodce Nepálem, byl nám velmi užitečný. Ještě jednou díky za super dovolenou.

– Ivana, Vlastimil a Jakub Janderkovi

Mé dobrodružné cesty…

Annapurna okruh s českým průvodcem

22 DNÍ – CENA OD 34 450 Kč

Trek kolem masivu Annapúren v doprovodu českého průvodce. Trek se řadí mezi deset nejlepších treků na světě. Projdeme se několika vegetačními pásy s majestátními údolími a malebnými vesničkami, a užasneme nad výhledy na horská pásma a vrcholek osmitisícovek Annapurny, Manaslu a Dhaulagiri.

Indie a Nepál pro každého

17 DNÍ – CENA OD 59 890 Kč

V doprovodu českých průvodkyní poznáme orientální krásu města Jaipur, navštívíme světoznámý Taj Mahal, zdobenou pevnost Agra (UNESCO) a mystickém Váránasí. Vydáme se do Nepálu, zemi majestátních HimalájíchPodíváme se do Lumbininárodním parku Chitwan se vydáme na safari, jezerního městě Pokhara a nakonec Káthmándú.

Everest Base Camp trek

13 DNÍ – CENA OD 29 490 Kč 

Vydejte se legendární stezkou k základnímu táboru nejvyšší hory světa Mount Everest.

Annapurna okruh

14 DNÍ – CENA OD 28 290 Kč 

Vydejte se na klasickou himalájskou trasu, která je povinností pro všechny milovníky trekkingu. Obdivujte majestátní velikány, pohoří Annapurna, Dhaularigi a masiv Manaslu.
Projdete se nejhlubším údolím světa s bohatou horskou flórou a faunou.

Everest Base Camp trek s českým průvodcem

18 DNÍ – CENA OD 35 490 Kč

Vydejte se v doprovodu české průvodkyně na nejpopulárnější Himalájský trek krajem šerpů méně frekventovanými cestami do základního tábora nejvyšší hory světa.
Společně budeme kráčet ve stopách horolezců, Edmundna Hillaryho a Tenzinga Norgaye, kteří jako první dobyli vrchol Mount Everestu v roce 1953.