Video: Dovolená Maledivy aktuálně k 1.6.2021 | Travel Akademie

Video: Dovolená Maledivy aktuálně k 1.6.2021

Jak to na Maledivách nyní vypadá a na co se připravit?

Aktuální situace na Maledivách k 1.6.2021.

Plánujete cestu na Maledivy či Srí Lanku a potřebujete poradit jak na to? Pro více výletů a zájezdů kontaktujte naši specialistku Věrku Kusou.

O Autorovi - Věra Kusá

Věrka žije střídavě v Čechách a na Srí Lance, kam se poprvé dostala jako turista a začala se zabývat místní kulturou. Ve volném čase cestuje, poslouchá hudbu a jezdí na lyžích.

Chystáte se na Maledivy ale nevyznáte se ve všech podmínkách? Tak mi dejte pár minut a všechno vám vysvětlím.

Maledivy se otevřely turistům už 15.července. Před odletem z ČR musíte mít negativní PCR test a vyplnit zdravotní prohlášení. Cestou vás pak žádné testování na letištích nečeká.
Vyjímka je pro očkované, s leteckou společností Qatar nemusíte mít test na cestě tam. Emirates a Fly Dubaj testy stejně vyžadují. Emirates má navíc k letence zdarma cestovní pojištění, které kryje i léčbu koronaviru.
Víza jsou zdarma.

Během letu i všech transferů musíte mít nasazenou roušku. V resortech pak všechno probíhá jako dřív, jídlo formou bufetů a neomezený pohyb po ostrově bez roušky.

Před odletem zpět z Malediv musíte mít negativní PCR test který stojí kolem 70 USD a vzorek vám odeberou přímo na resortu. Dále musíte vyplnit maledivské zdravotní prohlášení a příletový formulář pro ČR.
Po příletu do ČR vás čeká 5ti denní karanténa a následně další PCR test 5.den po příletu.

Vyjímky mají ti, co prodělali koronavirus v předchozích 90 dnech a mají o tom písemné potvrzení. Testy na cestě zpět ani karanténu absolvovat nemusí a nevyplňují ani příjezdový formulář.
Karanténu nemusí absolvovat ani pracovníci vybraných odvětví, jako například lékaři, policisté a hasiči.

Všechny resorty jsou otevřené a čekají na své návštěvníky. Mají výhodné slevy a akce. Oblíbený Royal Island s all inclusive na týden stojí v červenci kolem 41 tis. v květnu a červnu dost prší.

Tak to je dneska všechno. Mrkněte na naše další videa o Maledivách.

Mohlo by se Vám líbit…